קבוצות רכישה הדרך החדשה לקנות

תוכן עניינים

קבוצת רכישה היא מונח שבדרך כלל מתחבר לתחום  הנדל"ן אך בשנים האחרונות לא רק. בוא ניקח דוגמה שאני רוצה לקנות אופניים חשמליים, יש אינספור חנויות ומותגים אבל לא כולם מגיעים לכאן או שהמחיר יכול להיות מופקע בשל העלות הייבוא היקרה. מה שקורה בגדול זה ששרשרת ההפצה עוברת כמה שלבים בדרך : ייצור(בדרך כלל במפעלים גדולים במזרח), ספק/יבואן שקונה מהמפעל ומוכר בסיטונאות, חנות קמעונאית(החנויות והאתרי אינטרנט שאנחנו מכירים בדרך כלל) ואז זה מגיעים אלינו הצרכנים.

הפתרון של קבוצות רכישה

מציע לנו להגיע למקום יותר גבוהה בשרשרת האספקה ובעצם לקצר עליות יקרות שבמקרים מסויימים נקראות "דמי תיווך". כל קבוצה יכולה להתאגד באופן עצמאי בכל תחום היום ולהנאות מהנחות משמעותיות של עליויות ולעיתים גם להנאות מהקלות תשלומי מס, חשוב לציין שיש סיכונים בניהול התפעולי של קבוצה שהרחבתי במאמר הבא. חשוב לציין שיש הבדלים בין סוגי קבוצות הרכישה והסיכונים בהם בדרך כלל אפשר לחלק את זה למספר שאלות: כמה סכום הכסף מוערך? כמה בעצם רוצים לחסוך כסף בתהליך קבוצת הרכישה? מה שחשוב להבין שבקבוצת רכישה חוסכים כסף אבל לא זמן, מה שטוב בחברות שמנהלות לך את זה ולוקחות "דמי תיווך" שזה כל ההתעסקויות נופלות עליהם לטוב ולרע, קחו בחשבון שאנחנו נמצאים במדינת ישראל ולפעמים רק דרך קשרים ודרכים יצרתיות ניתן להשיג את הדברים בדרך מהירה, נוחה ובלי שיוצאו לכם את המיץ.

קבוצת רכישה נדל"ן -מהנדס מלווה – 

בשפה המקצועית מכונה "שיטת ב.ס.ר" מהחברות הראשונות שפעלו לפי השיטה הזאת. הבסיס בשיטה זו זה להתחיל במציאת המהנדס ואיש התחזוקה שיאגד את כל הפן הטכני ואחרי זה למצוא את הקרקע שעליה מעוניינים לרכוש לפי רצון הרוכשים והמהנדס המלווה את הפרוייקט. חלק זה יכול להתנהל בכך שנותנים  למהנדס המלווה את תפקיד גם לחיפוש הקרקע בהתאם לדרישת הקבוצת רכישה.

קבוצת רכישה – מחברת שיווק קרקעות – 

אחרי שקבוצת הרכישה נבחרה פונים לחברות שמשווקות ובעלות נכסים של מספר קרקעות ומבצעים מולם משא ומתן על הקרקע אחרי שהקרקע נרכשת התפקיד של החברה נגמר ומכאן כל תהליכים באחריות הקבוצות רכישה. השלב הבא הוא פנייה לרשויות לאישור תוכניות הבנייה והצהרה של מספר האנשים בפרוייקט וחלוקה של השטח לכל אחד מחברי הקבוצה.

קבוצת רכישה סיכון כספי בינוני עד גבוהה –

קבוצת רכישה של מוצרים למשל מוצרי חשמל, מוצרי בישול, מוצרי ריהוט. כאן יש אופציות רבות שניתן לקחת בחשבון לשם צמצום העלויות . צריך לקחת בחשבון שכמה שתקנו יותר מהמוצר ובמקרים מסוימים חובה לקנות כמות גדולה על גבול המסחרית כדי שרכישה באמת תהיה כדאית.

קבוצת רכישה של ייבוא מחו"ל או מציאת ספק בארץ

היום אין ממש ממשק להקמה של קבוצת רכישה בחנויות, דבר שבשגרה באזורים בעולם, העניין בישראל שכולם חושבים שהם יודעים הכי טוב ולא מקימים בן אדם שאנהל את זה. בישראל יש יותר קבוצת רכש של נדלן אבל גם זה עסק קצת בעייתי מכיוון שהרבה דברים קשורים לקשרים לצערנו הרב.

יש 3 סוגים בקבוצות רכישה 

 יש פעמים שמתאגדים כמה משקיעים לצורך הקמת בניינים או שכונות, כל החלקים של הקמה פועלים בדרך כלל באותם שלבים כמו בקבוצה רכישה הקלאסית רק מה שבעצם כאן האנשים הם אנשי עסקים ולא משפחות וזוגות צעירים. מה שכן בדרך מתבצע בקבוצת נדל"ן מסחרי שמוקמים אתרי אטרקציות כמו מרכז מסחרי, קניונים, משרדים ואולמות.

קבוצות רוכשים של מועדני לקוחות של אגודות רבות בישראל וארגונים למשל אנשי קבע בצה"ל, חבר, משטרה, רופאים, טייסים כמו למשל רעות(לשעבר).

קבוצת נאות חנן מונה 744 חברים שעשו קבוצת רכישה קלאסית.

היום ניתן למצוא קבוצות רכישה

ברשתות החברתיות  יש מגוון רב של קבוצות למציאת קבוצות רכישה זה המקום היום הכי זמין ונוח לחיפוש אנשים לפרוייקטים.

חוקים בקבוצת רכישה

בדצמבר 2018 הכנסת אישרה חוק בנוגעי לקבוצות רכישה שהתחיל בשנת 2016
מאז החוק נתקע איילת שקד הייתה אז שרת המשפטים 

מאז עברו כמה בחירות 

שאסור לשווק קרקע ללא בניית תוכנית בניה מסודרת

בדיקה של שמאי מקרקעין

שקיפות בכל הנושאים היתר בנייה וכל התהליכים

רישום בטאבו 

החוק גם דורש שכל הפקדת הכסף תהיה דרך חשבון שאינו קשור לאיש מאירגון התהליך שלא לחזורר על טעויות שהיו בעבר

וכאן אנחנו מגיעים למה זה בנק מלווה

בנק מלווה 

בדרך כלל הבנק הוא הגוף שמתרכז אצלו כל הכסף הוא יהיה אחראי על ניהול הכספים ובעיקר מה שחשוב הוא תשלום לקבלן ומהנדס לתחילת העבודה וביצוע המשימה 

יש להבין שבנק הוא עסק לכל דבר והוא יוכל לעשות בעיות ולכן מומלץ להתעייץ עם אנשי מקצוע

בחירת קבלן 

מומלץ לסגור מראש אצ היתרים וההתנהלות מול הקבלן הכל מראש


איזה אזור קבוצת רכישה אתה מחפש?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *